Creatives Team 13/8/2013

איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה

סביר שאתם קוראים שורות אלו אחרי הקורנפלקס של הבוקר או בעודכם עוסקים בשאלה מה אפשר לאכול בלי לרדת למטה.
אז הרי החדשות: המאמר שלפניכם נועד לשנות את מערכת היחסים שלכם עם תזונה. למה?
כיוון שההצלחה המקצועית והכלכלית שלכם תלויה בכך. כן, מה שקראתם! ההצלחה המקצועית והכלכלית שלכם תלויה בתזונה שלכם. 

כאדם יצירתי, סביר להניח שחונכתם על ברכיה של מערכת האמונות והמיתוסים על דמות האמן. גם אתם אולי מאמינים שכיוצרים עליכם לעשות לילות לבנים, שקפה הוא דלק היצירה שלכם ושהרעיונות הטובים ביותר יבואו לכם בהפסקת סיגריה.
אבל אולי המיתוס החשוב מכולם הוא הטענה שליצירתיות שלנו אין חוקיות, שהיא סוג של מוזה מסתורית שבאה והולכת כרצונה בלי קשר למה שאנחנו עושים.
איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה
דון דרייפר מחכה שהמוזה תשרה עליו, ואתם?
אפילו אם אתם לא מאמינים גדולים במוזה, יומכם אולי סתם מורכב מקפה+מאפה, מהפסקות סיגריה לאורך היום, וממנת פלאפל+מיץ ענבים אותה אכלתם כשאתם מולחמים לסלולרי ונושמים פייסבוק. לא טיפוסים של  פלאפל? בטוח יש לכם גרסה אישית משלכם לעניין. 

האם אי פעם שמתם לב שלבחירות האלו מתלוות תנודות קיצונית ברמות האנרגיה, הריכוז והיצירתיות שלכם לאורך היום?
קחו לדוגמה את העייפות התהומית והמוכרת כל כך שמתלווה לשעה 14:30 אחרי שאכלנו מנת חומוס או פסטה, או הבהייה בסרטון החתולים ברשת (שכמובן סופר רלוונטי לפרויקט) בין 15:00-17:00 במקום לעבוד. עם יד על הלב - האם אתם נמצאים בשיא היצירתיות, החיוניות והפרודוקטיביות שלכם במצב כזה?
איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה
מוכר?
המיתוסים, האמונות והדפוסים האלו לא רק שלא משרתים אותנו, הם גם פוגעים ומונעים מאיתנו להנות מסביבה תומכת יצירה - כזו שתכיל את כל התנאים להגברת היצירתיות בה בורכנו. סביבה כזו כוללת בחירות מזון וסגנון חיים המתאימים ומשרתים אותנו. מה זה בדיוק אומר? בואו ניתן דוגמה מתחום אחר: האם לדעתכם ליאונל מסי היה מלך השערים אם הוא היה הולך לישון בארבע בבוקר ואחרי סיבוב ברים במקום ארוחת ערב?  

באופן דומה, גם הכשרון שלכם זקוק לסביבה מתאימה על מנת שתוכלו להגיע רחוק. אז להלן החדשות הטובות: לא הכל אבוד! ברגע שנבין את הקשר בין הבחירות שלנו לרמת היצירתיות שאנו חווים נוכל גם לשנות את המצב ולהתחיל לגרום לתזונה שלנו לעבוד עבורנו.

מה את רוצה מחיי?
סל האפשרויות והפעולות האפשרי הוא כל כך גדול שאין ביכולתי להביא כאן את כולם. ה"סל" הזה מהווה את טביעת האצבע הייחודית לכם וכולל בחירות מזון וסגנון חיים אינדיבידואלים שכל אחד צריך לגלות. אבל כדי שלא תצאו בידיים ריקות להלן 3 טיפים פשוטים שתוכלו לאמץ מיד.

איכלו עלים ירוקים 
עלים ירוקים עשירים בכלורופיל המטהר ומנטרל רעלים ומאזן את יחס החומציות - בסיסיות בגופינו. נסו להגדיל משמעותית את צריכת העלים הירוקים שלכם (עדיפות לאורגניים) בכל ארוחה, בסלט, תבשיל  או בשייק ותיווכחו בהגברת האנרגיה, החיוניות והיצירתיות שתחוו. ולא, זה לא כולל רק חסה...
איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה
הוסיפו ירקות מתוקים
ירקות בעלי מתיקות טבעית יאזנו את רמת הסוכר בדם בגופכם וינטרלו את התנודות הקיצוניות שאתם חווים כשאתם ניזונים ממתוקים מאפים ועוגיות (או מ"סוכר מלוח" - קרקרים, בייגלה וחטיפים). נסו להוסיף לארוחות סלק, גזר, דלעת, בטטה ובצל. מבושלים, אפויים ואפשר גם חיים.
איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה
©alittlesaffron
פעלו הפוך 
תרגלו חשיבה ופעולה הפוכה שתאפשר לכם פריצת דרך יצירתית ושינוי מחשבתי להגברת היצירתיות. נסו לשנות את מסלול ההליכה / נסיעה שלכם, להיכנס מכניסה אחורית / הצדדית, לשתות תה צמחים / מים ולימון בבוקר ולתרגל תנוחות יוגה הפוכות. פעולה כזו תחדד את חוש ההתבוננות שלכם ואת המחשבה היצירתיות שבכם.
איך להגביר את היצירתיות שלנו באמצעות תזונה
אז איפה אתם נמצאים בסקלה? חווים את שיא היצירתית שלכם או מרגישים שיכול להיות טוב יותר? כשתפצחו את ה"שיטה" שעובדת עבורכם תחוו פרץ יצירתיות ופרודוקטיביות שיאפשר לכם להגיע למקומות שעליהם כלל לא חלמתם. מזמינה אתכם לנסות את הטיפים שלי, להמציא כמה משלכם ולהתחיל את מסע אל עבר שיא היצירתיות והחיוניות שלכם. מניסיון אישי...זה באמת עובד!


גלי רולוף הנדל - יועצת תזונה יצירתית, עקבו אחר גלי בפייסבוק

תמונות© גלי רולוף הנדל - תזונה יצירתית.

הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול