Creatives Team 19/10/2014

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom
שירה נטוביץ AKA Creative Mom

הכל התחיל אי שם בחיים הקודמים שלי. כשעוד הייתי מעצבת ממורמרת במסווה.
באמת ובתמים אהבתי את המקצוע. אני עדיין מרצה בתחום במכללת ספיר מזה 6 שנים ולא מוכנה להפסיק מרוב אהבה לתחום. הבעיה שלי הייתה שמאוד לא אהבתי את מה שאני עושה.

לא אהבתי את עולם הפרסום התובעני והריק. שנאתי את עולם הפרילאנס עקב לקוחות לא משלמים, שלא יודעים בריף מהו, וכמובן לא מוכנים לשלם דמי סקיצות על שעות השקעה ומחשבה. תמיד באיזה מקום קטן ונסתר חלמתי על הסבה מקצועית.

 
את משרד הפרסום הראשון עזבתי עקב משפט מחץ של הבוס שביקש להגיע בשישי אחרי שבוע שלא ראיתי אור יום בטענה ש"לפעמים צריך לשים את הראש על הכביש ולתת לעגלה לדרוס אותנו".
 
ב- 6 שנים הבאות לא יכולה להגיד שסבלתי. ג'ינגלתי בין המון עבודות פרילאנס בינוניות שהשגתי, במשרדי פרסום נהניתי לעשות עבודה ביצועית קלה ונוחה, להיות במחיצת אנשים מוכשרים, טובים וכיפיים, לסיים את היום שלי (גם אם זה בשעות לא שפויות) ועל הדרך להרוויח יפה מאוד לפי שעה ובמקביל להרצות, עבודה שממלאת אותי מאוד ועד היום מוסיפה לי עניין בחיים המקצועיים והאישיים.
 
אף פעם לא חשבתי שאני יכולה יותר. הרבה יותר. אך לאחר שנים של תמיכה ועידוד מבן זוגי המדהים, ביום ההולדת ה- 29 שלי, הרמתי בשיא תמימותי קמפיין קטן וורוד לחיפוש עבודה בתחום ה- UI. הקונספט היה "היי, אני אמנם חסרת ניסיון, אבל כדאי לכם להשקיע בי". האתר נשא את הכותרת המתחננת "ואם אני המעצבת שחיפשת כל חייך?" אותו הפצתי ברשת ובעזרת האתר "המזבלה" קיבלתי חשיפה גדולה. 

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom
פרסום הקמפיין באתר מזבלה

כשבוע לאחר ההשקה גיליתי שאני נושאת ברחמי את ביתי, בכורתי אהובתי.
הייתי שקופה לגבי ההיריון במספר רב של ראיונות עבודה שבאו בזכות הקמפיין, ועוד העזתי להגיע לחלקם עם בטן, קטנה או גדולה, אך מאף אחד לא יצא משהו רציני. ושוב ברקע, החלום התמידי על הסבה מקצועית. 

 

 

ואז לידה. ומחשבות.

והיכרות עם עולם הילדים והאימהות, ומחשבות. ורצון ההסבה המקצועית ההולך וגדל, ומחשבות. והנה אני מבררת ובודקת על תחומים להסבה, ופתאום משום מקום מתקשרים אלי ממשרד פרסום קטן ומציעים לי עבודה לכמה חודשים בשעות הנוחות לי כאימא, עבודה קלה וביצועית (כרגיל…) ואחלה כסף. קשה לסרב וקדימה, חתמתי.

 


בגיל 4 חודשים של הקטנה יצאתי לעבודה בדמעות כל בוקר. דמעות על קטיעתה של חופשת לידה בהתראה של שלושה ימים, בלי הכנה נפשית מספיקה והגועל מהעבודה אותה אני עושה כבר שנים. אלמלא עבדתי אז עם חברתי הטובה יעל, לא הייתי שורדת. ואז, אחרי כמה חודשים במקום ההוא, זה קרה.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom

זהו. החלטתי. נרשמתי ללימודי ערב ואני עושה הסבה מקצועית.

אני הולכת להיות דולה פוסט - פארטום (דולה תומכת בנשים לאחר לידה). נושא חשוב וקריטי שהתחברתי אליו מאוד בחווייתי כאימא.

תקופת ההעסקה שעליה סגרנו במשרד הקטן תמה, ואני מאוד רציתי להישאר שם במשך תקופת ההסבה בהסוואה, רק כדי להמשיך להביא משכורת הביתה. יצא שאמרתי לבוס שלי בעליבות רבה, ש"אני מוכנה שתוריד לי במשכורת רק להישאר".

יצא שהבוס החביב שנתן לי המון עד כה, אמר את משפט המפתח שדרבן אותי לפתוח את הבלוג: "זה פשוט עניין של כסף, אם תמצאי מישהו שימשיך אותך משעה שלוש ועד הערב, וביחד תשתכרו קצת מעל מה שאת עושה עכשיו, נשאיר אותך". זה נשמע זוועה אבל באותו הרגע זה היה נשמע לי מאוד הגיוני. העבודה שאני עושה הרי נורא קלה, אני Way over qualified for it, ולכן להגדרתו "אני יכול בשנייה למצוא סטודנט שיישאר עד אמצע הלילה במשכורת שלך". רק תמצאי מישהו שיחליף אותך עד הערב.

 

אז עשיתי. פניתי לאתר Creatives ופרסמתי מודעה.

במהלך התהליך גיליתי שהיא בתשלום ויצאתי מהאתר. אחרי חמש דקות, טלפון. "שלום, ראינו שיצאת מהאתר במהלך פרסום מודעה. אני שולח לך במייל כמה מילים עלינו שתראי למה כן שווה לך לפרסם אצלנו למרות שזה בתשלום". השארתי את המייל ב- inbox והמשכתי לפרסם מודעות באתרים חינמיים אחרים.

 
ואז חשבתי לעצמי, כמה היה נחמד מצד Creatives לעשות את הצעד הזה. ובכלל, כמה שאני אוהבת את האתר ואת התכנים, אולי כדאי שאכתוב להם תודה ואפרגן להם. כך עשיתי, ובסיום המייל המפרגן הוספתי כמה מילים חשובות: "אם יש משהו שאוכל לעזור לכם איתו, אשמח".
אחרי מייל תודה מנומס חזרה, הציעו לי לחשוב על רעיונות חדשים לאתר ואני ישר קפצתי על זה שחשוב להעלות את המודעות בארץ להעסקת הורים - ואם עשיתם אתר כל כך גדול ומקצועי בתחום שלנו, אולי תוכלו גם להשפיע על נושא העסקת ההורים בעולם הקריאייטיבי, שכן הם כוח עבודה נאמן, מנוסה ופרודוקטיבי שזוכה לנידוי עקב שעות עבודה מועטות (כי חס וחלילה למה שנרצה גם לראות באור יום את הדבר הזה שבזכותו אנחנו הורים).
 
Creatives הרימו את הכפפה והציעו לי לכתוב בלוג מנקודת המבט שלי, כאמא קריאייטיבית המחפשת עבודה. כדי לעשות את זה על הצד הטוב ביותר פניתי לאתר JOBS4MOM והצעתי להן לצאת בשיתוף פעולה איתי ועם Creatives.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom
JOBS4MOMS

פגישת פסגה. משרדי Creatives ברוטשילד. מייסדי האתר JOBS4MOM , Creatives ואני.

שירה שבכלל עוזבת את התחום והולכת להיות דולה לאחר לידה, שבכלל לא רוצה להיות מעצבת יותר, אבל כן מאוד רוצה להשפיע ולעשות את העולם מקום טוב יותר, במיוחד להורים מחפשי עבודה…


מהפגישה יצאנו עם הקונספט - בלוג Creative Mom, בלוג שיקדם את המודעות להעסקת הורים קריאייטיבים. Creatives מספקים את המקום והחשיפה באתר, JOBS4MOM משיגות משרות מוגמשות להורים, ואני, אני אהיה הדמות המסתורית, המראיינת וספקית התכנים. תכנים אמיתיים שיחשפו  ויוציאו לאור את כל הסיפורים הפחות חביבים על עולם העסקת ההורים. שכולם יבינו מה עובר עלינו, בתקווה שהמעסיקים ייחשפו לצד שלנו ויבינו, ודווקא ירצו להעסיק הורים. וכך היה - התחלנו לחפור, לעצב, לחפש ולכתוב את הפוסטים לבלוג.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom
דף הסקיצות לבלוג של Creative Mom

בתקופה ההיא אני כבר לא מחפשת עבודה (אני כבר באמצע הדרך לסיום קורס הדולות) ופתאום, באמצע החיים, טלפון. "לפני כמה חודשים התראיינת אצלנו למשרת מעצבת, לא חזרנו אלייך כי התקן למשרה הוקפא. עכשיו הוא שוב פתוח, וזכרנו אותך לטובה. רלוונטי לך"?
 


אני?... משרת מעצבת UI בתאגיד היי-טק? טוב נו, אנסה. צ'אנס אחרון לפני שאני עוזבת את התחום. גם ככה לא יקבלו אותי כי אני לא מחפשת משרה מלאה, ויום אחד בשבוע אני מלמדת. אבל ננסה.
 


ראיון שני - מנהלת הסטודיו. ראיון שלישי - מנהל המחלקה. במהלכו אני מבינה שהתקבלתי. ואני? די הלומה, שכן הסכימו לתנאים שביקשתי. 4 ימים בשבוע (יום אחד ממשיכה להרצות בספיר), 7 שעות ביום. רק דיגיטל, בלי פרסום - ממשקים, אתרים, מובייל… ופתאום אני קולטת שבעוד חודשיים אני חוגגת יום הולדת 31.

 


שנתיים של חיפוש עבודה, ממוקד מייגע ואקטיבי, במהלכו הפכתי לאימא, דולה ובלוגרית, מסתיימות בקול תרועה רמה.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom

במקביל עולים עוד ועוד פוסטים של Creative Mom, סיפורים מלוכלכים כמו שחשבתי להשיג לא השגתי ממרואיינים, ולאט לאט מתווספות עוד ועוד משרות מוגמשות להורים בלוח הדרושים ואני מרגישה בעננים שהצלחתי לעשות משהו קטן בתקופת החיים הזו, שיעשה טוב לאנשים מסביבי.
 
כיום אני עובדת כבר חצי שנה, מתמקצעת ולומדת המון בעבודה החדשה והיקרה שלי, חולקת את היום עם  אנשים מדהימים אחד אחד, מקצועיים, אנושיים, שפויים ובעיקר, חברים. לומדת להכיר שיש פרגון והערכה להירתמות והשקעה נוספת בשעות הלילה לפרויקטים חשובים, שיש אוזן קשבת, יש עזרה ופרגון הדדי, יש רצון לפתח ולהקפיץ מעלה את העובדים בסטודיו, וכשהגעתי לעבודה אחרי לילה לבן שבו רקדתי עד אור הבוקר בחתונתו של אחי, מזמנת אותי לשיחה מנהלת הסטודיו ומודיעה לי שהזיזה את הפרויקט שלי למחר, ושעכשיו אני יכולה ללכת לישון, כי ראש החטיבה ראה שאני עייפה, כי אכפת לו. כי הוא לא מאמין שצריך לשים את הראש על הכביש ולתת לעגלה לדרוס אותנו, יותר בכיוון של לשים את הראש על הכרית…
 


היום, אני יותר מהכל, מאמינה בעצמי, ויודעת. יודעת עכשיו בבטחה שאני יכולה.
לומדת אפיון ב Netcraft, מעצבת פרויקטים יפיפיים, מנהלת אותם כשצריך, מאפיינת אותם כשנדרש, גאה בעצמי ושמחה כשאני קמה בבוקר. דולה לאחר לידה "בשעות הפנאי", בעצות קטנות ובטלפון עם חברות.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom

מילות סיכום, למחפשי העבודה ההורים, ולמעסיקים:
 

הורים יקרים, אל תתפשרו.

יש מקומות טובים שרוצים אתכם ויידעו להעריך את איכות עבודתכם גם אם לא תתנו 12 שעות ביום. תשקיעו, תחפשו, תהיו קריאייטיבים, מעולים ובלתי מתפשרים. זה שווה כל פיקסל וכל שניה של תיקונים ושליחת (עוד) קו"ח.
 

ולכם, המעסיקים, המגייסים, אנשי ה-HR ומנהלי הסטודיו

אני צועקת באוזן חזק חזק. גם אתם, לרוב, הורים. תעצרו שניה ותחשבו: ניסיון? יש. מוסר עבודה? יש. רצון לשמור על מקום עבודה קבוע? יש. ערבות הדדית לעובדים מסביב, לויאליות למערכת, מקצועיות, מה עוד?

אז נכון. אנחנו יוצאים לימי מחלה פי שלוש, אנחנו נעלמים לשבוע בתחילת ספטמבר, ויהיו ימים שנצטרך לצאת מוקדם. אבל הורים לא יוצאים ל-5 הפסקות סיגריה של שעה. והורים אוכלים מהר ארוחת צהריים (אם לא על המחשב). וכשהורה יודע שהוא יוצא בארבע להוציא מהגן, עשן יצא לו מהמקלדת לפני שהוא יצא הביתה… מניסיון.

 

תודה..

לכל הכותבים, הקוראים ולכל מי שהגיב, פרגן, והפיץ הלאה. תודה לכל מפרסמי המשרות המוגמשות להורים. תודה ל- Creatives על הבית החם. ל-JOBS4MOM על שיתוף הפעולה האמיץ. תודה לבעלי שמעולם לא הטיל ספק. תודה לגור הקטן שלי שבשבילו הכל שווה. תודה לאמא שולמית על ההגהות והפרגון. תודה לשני הבוסים על משפטי מפתח מעוררי עשייה. תודה לכל מי שתמך בי לאורך כל הדרך. ותודה לכפיר וגליה, על שהאמינו בי והכניסו אותי לבית החדש, ששינה לי את החיים והחזיר לי את האמונה בעצמי.

חשיפה - שירה נטוביץ' היא Creative Mom


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול