ברלין - יעד אטרקטיבי ליזמים וסטארטאפים

ברלין ידועה כיעד אטרקטיבי לצעירים. יוקר המחייה הנמוך של העיר, הפתיחות הליבראלית והאווירה המיוחדת שלה, מושכים אמנים ויוצרים להשתקע בה ולפתח עצמם ואת הקריירה שהם שואפים לה.

ברלין - יעד אטרקטיבי ליזמים וסטארטאפים
ברלין
Copyright Berlin Partner Wüstenhagen


אולם בשנים האחרונות מושכת אליה ברלין סוג חדש של יוצרים, כאלו המגיעים מעולם היזמות הטכנולוגית. סטאראפים מוכרים כמו soundcloud  ו – Zalando, הן דוגמאות בודדות לרבים אחרים שהתחילו  בה את דרכם. העיר שפעם הייתה מחולקת לשניים, מפתחת בשנים האחרונות מוניטין חדש כמרכז האקו-סיסטם של אירופה ודלת הכניסה לשוק הגדול והמגוון של היבשת.
אבל לא רק הסביבה הצעירה ויוקר המחייה הנמוך הוא מה שמושך את היזמים הצעירים. "הנכונות של מערת הממשל של העיר להעניק סיוע, ההתגייסות של  המוסדות האקדמיים בתחום המחקר ונכונותם של חברות מסחריות גדולות להעניק כלים טכנולוגיים ליזמים, הם המפתח להפיכתה של ברלין ליעד אטרקטיבי ליזמים הצעירים" מסבירה אנדראה ג'ורס, מנכ"ל חברת  Berlin Partner המסייעת ליזמים צעירים לפתח ולהתפחת בברלין.


"ברלין נמצאת בתקופת תור הזהב שלה בכל הקשור לעולם הדיגיטל והטכנולוגיה. יזמים צעירים מגיעים אליה משום שהם יודעים שהם יוכלו למצוא בה את הדלק הנחוץ להם לפתח את הרעיונות שלהם." מוסיפה ג'ורס. לדבריה, ההיסטוריה של ברלין  הביאה להתפתחות תעשייה חדשה, מבוססת כלכלה צעירה. אלו, הם המרכיבים להצלחתה של ברלין בהפיכת בירת הסטארטאפים של אירופה. "חברות מסורתיות הפועלות בעיר מעריכות את הכוח החדשני שמביאים איתם מוחות צעירים וישנה נכונות גבוהה לעבוד איתם במשותף לעיצוב העתיד. מותגים גדולים כמו קוקה קולה, לופטנזה, דויטשלד טלקום ואקסל שפרינגר הקימו מתחמי עבודה בברלין, חממות סטארטאפים ומציעים סיוע ותמיכה".

ברלין - יעד אטרקטיבי ליזמים וסטארטאפים
אנדראה ג'ורס, מנכ"ל חברת Berlin Partner
(credit_Fotostudio Charlottenburg)

 

ג'ורס עומודת בראש חברת Berlin Partner , חברה בשותפות פרטית וציבורית הפועלת תחת חסות הסנאט של ברלין (שהיא מדינת עיר). החברה פועלת בשיתוף עם מעל ל 200 חברות טכנולוגיה, מחקר, שיווק ומידע גרמניות ומציעה תמיכה עסקית וטכנולוגית לחברות מכל העולם.המבוססים על רשת המידע, המחקר והקשרים שפיתחה בשנות פעילותה.

בימים אלו יוצא לדרך שיתוף פעולה בין תל אביב וברלין בתחום היזמות. בין השאר, כולל השת"פ תוכנית להחלפת מקום מגורים ומחייה לסטארטאפים צעירים משתי הערים. התוכנית מציעה מלגות מחייה ועבודה, סיוע בקבלת ויזת עבודה,ייעוץ מקצועי בתחומי הטכנולוגיה, השיווק וגיוס ההון, וחיבור לעולם הסטארטאפים המקומי של כל עיר. מאחורי צורי התוכנית עומדת חברת Berlin Partner שגייסה אליה את ראשי העיר של תל אביב וברלין ויזמה מפגש משותף בניהם לחתימה עליה.


"אנו רואים בישראל כמעצמת סטאראפים בינלאומית" אומרת ג'ורס, "כבר לקחנו חלק בכנס ה DLD שנערך בעיר, באירועי ה City Summits ובפרויקטים עם חברות שונות הפועלות בישראל. החיבור בין עריית תל אביב ועריית ברלין וראשי הערים שלהן הוא השלב הבא בחיזוק הקשרים בין הערים ואנו שמחים לעמוד מאחוריו. מדובר בשני ערים דינאמיות המורכבות מאנשים צעירים עם רעיונות ורוח יצירה ואני מאמינה כי בעבודה משותפת נייצר עתיד מדהים בעולם בו אנו חיים".

ברלין - יעד אטרקטיבי ליזמים וסטארטאפים
Nיכאל מולר, ראש העיר של ברלין
(Copyright Senatskanzlei Martin Becker)
ברלין - יעד אטרקטיבי ליזמים וסטארטאפים
עמוד הבית של אתר חברת Berlin Partner (צילום מסך)

הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול