Creatives Team 23/6/2015

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן - Vibes Digital

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital
לירן ורובן

היי לירן ספר לנו עליכם:

אני התחלתי את דרכי בתור מעצב חוויית משתמש 3 וחצי שנים בחברת סטארט-אפ בשם AKB - חברה שמאפשרת לפתוח חשבון בנק אונליין מול נציג שירות, הפרדוקס הוא שבכלל התחלתי לעבוד בתור איש שיווק. בגלל חוסר פונקציית חווית משתמש בחברה בתוספת סקרנות שלי במקצוע וידע בתוכנות גראפיות התחלתי לאפיין ולעצב חלקים קטנים בתוך התוכנה. תוך תקופה מאוד קצרה עבדתי על כל ה GUI  של התוכנה.

נכון להיום כשאני מסתכל לאחור, אפשר להגיד שנזרקתי למים עמוקים בגיל צעיר ופשוט התחלתי לשחות, על מנת לחזק את הידע שלי חקרתי ולמדתי המון והצטרפתי לקורס חוויית משתמש של טל פלורנטין ואחריו כבר החלטתי שאני רוצה לצאת לדרך חדשה בתור סטודיו עצמאי.


רובן עלה לארץ מארמניה, את דרכו בעיצוב התחיל במכללת סמינר הקיבוצים, שם למד עיצוב רב תחומי בשילוב של הוראה.
את ההתמתחות עשה בעיצוב אינטראקטיבי ופרויקט הגמר שלו עסק בלהעלות את האתר הראשון בשפה העברית אשר עוסק בהעלאת המודעות בשואה הארמנית.
לאחר לימודיו עבד שנה וחצי במשרד פרסום, את תחום חווית המשתמש הוא הכיר דרך כמה חברים עם רעיון לאפליקציה, אשר פנו אליו על מנת שיאפיין ויעצב את האפליקציה.
לאחר כשנה של למידה הוא החליט לקחת את תחום חווית המשתמש צעד קדימה ונרשם DO גם הוא לקורס של טל פלורנטין.
מאז סיום לימודיו במקביל לעיצוב "הרגיל" אהב רובן לעסוק בגבול שבין עיצוב לאומנות. הוא אוהב לפתח אובייקטים, לשלב בין טכניקות ולחפש כיצד להפתיע את עצמו כל פעם מחדש. 
 

 


אנו לוקחים המון השראה מסרטים וסרטי אנימציה בפרט יפנים (מנגה), השילוב בין הצבעוניות במנגה לתוכן המאוד קריאטיבי ומגניב יוצרים סרטים מדהימים.

ספר לנו על וויבס:

את וויבס הקמנו לאחר קורס חווית משתמש של טל. לקראת סוף הלימודים אני, רובן ועוד בחור עשינו פרויקט גמר באפיון אתר. במהלך הפרויקט כבר היה שיתוף פעולה טוב בינינו למרות שעוד לא ידענו לאן זה יוביל בהמשך. לאחר הלימודים שנינו התפטרנו מהעבודה ורצינו להתקדם בתחום חווית משתמש. תוך כדי חיפוש עבודה עלה רעיון להקים סטודיו לחוויית משתמש משלנו . הבנו שזה הזמן המתאים ביותר לצאת להרפתקה שנקראת וייבס דיגיטל.
עם הקמת הסטודיו היה חשוב לנו להגדיר כמה הגדרות ויעדים ראשונים שעם הזמן הופכים להיות יותר ויותר מדויקים.


המוטו המרכזי שלנו המון ניסוי וטעיה, לקחת כל פרויקט עד הקצה , לנסות את כל הדרכים ולא להסתפק במה שמקובל נכון להיום. אנחנו יודעים שישנם פרויקטים שבסופו של דבר יוצאים בהפסד מבחינת הזמן, אך אנו מאמינים כי רק עבודה קשה לצד הצורך להעז יביא לתוצרים מגובשים ומיוחדים בדרכם .
כשאנחנו עובדים מול לקוח, מאוד חשוב לנו הכימיה עם הלקוח, אנחנו דוגלים ביחס חברות ולא לקוח ספק, בחלק מהפרויקטים גם לאחר שאנחנו מסיימים את העבודה מולם רשמית אנחנו עדיין ממשיכים להיות איתם בקשר רציף (מערכת יחסים אוהבת) . 
 

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital

ספר לנו על פרויקט מעניין שאתם עובדים עליו כרגע:

הפרויקט העיקרי שאנו עובדים עליו כרגע הוא אפליקציית MYLEISURE  .
פלטפורמה ייחודית וחינמית שמבקשת לחולל מהפכה בזמן הפנוי של כולנו. הרעיון שמאחורי הפיתוח הוא שכל אחד יוכל לייצר לעצמו פרופיל פנאי פרסונאלי, שיאפשר לו ליהנות ממוצרי פנאי ובידור המותאמים לו באופן אישי על בסיס העדפותיו האישיות והמלצות חבריו.
 

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital

מהם מקורות ההשראה שלכם:

מקורות ההשראה שלנו מגיעים ממקומות שונים ומגוונים, מצד אחד אלו כל אתרי העיצוב מהארץ ומחול כמו: קריאטיבס, פיקסל פרפקט או אתרים מחו״ל כגון behance ,dribble ועוד. אך אלו מקורות השראה מאוד טריוויאליים משאירים אותנו מעודכנים בכל מה שקשור בעולם הדיגיטלי, אך לא מעבר.
ההשראות היותר מעניינות מגיעות מאמנים מתחומים שונים, ציירים שנתנו טון על המשך התפתחות הציור או אמני רחוב שפשוט עושים את הערים יפות יותר.
כמו כן, אנו לוקחים המון השראה מסרטים וסרטי אנימציה בפרט יפנים (מנגה), השילוב בין הצבעוניות במנגה לתוכן המאוד קריאטיבי ומגניב יוצרים סרטים מדהימים.

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital

מהי קריאטיביות בעינכם:

קראטיביות בעינינו היא יצירה. היא חידוש הקיים, היא לקחת דבר פשוט ולהפוך אותו למיוחד. קראטיביות בעינינו היא ניסוי וטעיה לקחת את הדברים לקצה בלי לפחד מהתוצר הסופי.
 

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital

אם לא הייתם מעצבים גרפים כנראה הייתם:

לירן- כנראה סטארטאפיסט תמיד התחברתי ליזמות וחדשנות.

רובן- בפרקי הזמן שנחשפתי לעבודות שנות בתחומים שונים, תמיד הרגשתי שאני "שורף" שעות שבהן יכולתי ליצור. מכאן שאם לא הייתי מעצב גרפי כנראה הייתי עוסק באיזשהו תחום של יצירה.  
 

קריאטיבי זוגי, לירן קידר ורובן קרפטיאן -   Vibes Digital

5 טיפים למעצבים צעירים:

# תמיד להעז ולא לפחד מכישלון. את המפשט הזה סיכם אחד האנשים המפורסמים בעולם ובספורט בפרט:
מייקל ג'ורדן :" "החטאתי מעל 9000 זריקות בקריירה שלי.הפסדתי כמעט 300 משחקים. ב-26 הזדמנויות סמכו עלי לקחת את הזריקה המכרעת במשחק...ופספסתי. נכשלתי שוב ושוב בחיי, וזו בדיוק הסיבה להצלחתי."
# להיות קשוב לביקורות של אחרים ולא להסגר בתוך עצמך. תכונה מאוד בעייתית אצל המון מעצבים שלא מסוגלים לקבל ביקורת.
#לפתח קו עיצובי משלך. הקו יגיע רק לאחר עבודה קשה והמון ניסיון, ששוב מגיעים רק לאחר המון כישלונות.
# לא לפחד לפרגן לאנשי מקצוע מהתחום.
# להישאר "רעב", לחפש את עצמנו בתור מעצבים (ואולי גם בתור בני אדם J ) . רק כך מעצב יוכל להיות אישה מקצוע טוב יותר.
 

 

 


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול