Creatives Team 4/2/2015

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
רלי (מימין) ואביטל - צילום בזמן

היי רלי, ספרי לנו עליך:

שמי רלי לב, צלמת מזה 18 שנים, מתמחה בצילום אנשים. במהלך שנותיי כצלמת ותוך כדי התבוננות דרך העדשה, הבנתי שלמצלמה יש כוח ושהיא משקפת חלקים בעצמנו  ובאחר. גיליתי שכל ההתבוננות שלי את המצולמים משתנה ומרתקת. התחלתי לחפש מבפנים ופחות מבחוץ (גיליתי עולם חדש), מה שהביא אותי ללימודי האימון הן האישי והן הקבוצתי. משם המשכתי ללמוד תראפיה באימון ובסופו של דבר כל השילוב המיוחד הזה ייצר את הסדנאות שלנו של "צילום בזמן".

 

 


קריאטיביות בעיננו היא לחשוב אחרת ולהבין שניתן לראות את אותם הדברים של היום יום מהרבה נקודות מבט, הפותחות פתח לפתרון בעיות ולרעיונות לא שגרתיים. גמישות מחשבתית וחדשנות המביאות להתפתחות אישית ואנושית.


 

ספרי לנו על סדנת צילום בזמן:

הסדנה הינה סדנת אימון וצילום דיוקנאות, הפותחת פתח לעולם ההבעה באמצעות הצילום. סדנה ייחודית להעלאת תודעת המנהיגות ולהעמקת הקשרים הבין אישיים. המשתתפים והמצלמה מכוונים את הפוקוס ויוצרים מפגש אנושי שלא תמיד מתאפשר ביום יום.  

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

הצילום משמש לנו כמראה על אותם חלקים שונים באישיותנו ועוזר לנו להבין כיצד אנו נתפסים בעיני עצמנו ובעיני האחר(עמית לעבודה). בדרך זו יכולה להבנות בפועל תקשורת טובה יותר:

אני והעובד, אני והצוות , אני והארגון. באמצעות סדנה זו מתנסים המשתתפים ביצירה אישית ומשותפת, דרכה הם חווים אינטימיות תוך כדי הכרות מעמיקה יותר, שיתוף פעולה ורגישות לאדם שעומד מולם. דבר המביא לשינוי מחשבתי והטמעת הרגלי חשיבה חדשים.

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

מהיכן נבע הצורך בהקמת הסדנה?

במסגרת המרוץ המטורף של החיים, אין לנו הפריבילגיה לעצור לרגע ולגעת בעולמנו הפנימי ובעולמו של האחר.  השימוש במצלמה  מחייב אותנו לעצור,להתבונן,להקשיב ולהבין כיצד המחשבה שלנו משפיעה על התקשורת הבינאישית עם אנשינו, האם מקרבת או מרחיקה?

מכאן נולד הצורך,חיפשנו משהו עם טעם חדש שעדיין לא נעשה פה. משהו שלרגע עוצר הכול ונותן התבוננות נוספת ,עוד פרספקטיבה, יחד עם המון יצירתיות וכיף ומביא תוצרים לתוך הארגון.

 

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

מיהו קהל היעד של הסדנה ואילו שינויים היא יכולה להוביל בארגון?

קהל יעד - סדנת חובה בכל ארגון גדול וקטן כאחד, שיש בו מנהלים, מנהלי מחלקות ומחלקות שונות הצריכות לעבוד בשיתופי פעולה שונים ובנתינת שרות. הסדנה תוביל אתכם בתהליך קצר ועוצמתי, לשינויים ניכרים בתקשורת ובשיתופי פעולה בינכם לבין לקוחותיכם ותיצור יחסים טובים יותר, תעלה אפקטיביות ותשפר תוצאות דרך תחושת שותפות וערבות הדדית.

 

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

במה היא שונה מסדנאות תקשורת סטנדרטיות?

התהליך הייחודי של הסדנה טמון בהתבוננות דרך העדשה,המפגישה את המשתתפים עם שאלות מעמיקות של מי אני בעיני עצמי ובעיני אחרים, ומביאה אותם להיפגש עם עצמם ועם האחר מחדש. זהו תהליך מעניין ומרתק בפני עצמו, אשר מביא עמו דברים מרגשים וגילויים חדשים תמיד. הסדנה כוללת עבודה זוגית וקבוצתית המביאה לתוצרים יוצאי דופן המוטמעים בחוויה האישית של העובד/מנהל ובתקשורת שלו מול אחרים בארגון.

 

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן

ספרי לנו על צוות הסדנה

צוות הסדנה כולל את רלי לב ואביטל אנגל- בוגרות קמרה אובסקורה,  בעלות ניסיון עשיר בצילום והדרכה. יחד פיתחנו תהליך תרפיסטי ייחודי, העושה שימוש במצלמה ומאפשר למשתתפים להתבונן אל תוך עצמם ועל האחר,ובתוך כך על עבודתם.

רלי לב, ילידת 1964 צלמת עצמאית מזה 18 שנים, בוגרת  -ICU  המרכז לאינטליגנציה אינטואיטיבית-לימודי אימון אישי, אימון קבוצות, תראפיה באימון. תחום נוסף בו עוסקת בשנתיים האחרונות הוא סטיילינג לאוכל, משם שואבת הרבה מאוד השראה ויצירתיות אין סופית.

אביטל אנגל, ילידת 1968 צלמת עצמאית מזה 20 שנים, בוגרת קמרה אובסקורה ומורה בכירה לצילום ואומנות מזה 17 שנים.

שתפי אותנו בסיפור הצלחה:

באחת הסדנאות שהעברנו בארגון גדול,הייתה מתיחות גדולה בין המשתתפים לאורך  זמן בגין שינויי תפקידים בתוך המערכת . במהלך הסדנה  המשתתפים עברו חוויה  מעצימה ואישית שנגעה בדיוק באותן נקודות רגישות ,הלב נפתח וקרו דברים מפתיעים ומקרבים ובסיומו של היום ,המשיכו לארוחה משותפת .(הפתיעו את עצמם).

במקרה אחר, לאחר סדנה שהעברנו, בה נכח והשתתף מנהל, החליט לשנות את תפקידם של חלק מעובדיו כי הבין  במהלך הסדנה שאינם ממצים את היכולות שלהם בתפקידם הקיים ,דבר שיצר תסכול מאוד גדול בארגון.

אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
אחד על אחד - רלי לב, צילום בזמן
לקוחות סדנת צילום בזמן

טיפים למעוניינים להשתלב בתחום:

  • חשיבה מחוץ לקופסא
  • העזה
  • יצירתיות
  • והכי חשוב- האמונה בעשייה וביכולת שלנו להשפיע ולעשות שינוי.

 


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול