Creatives Team 3/12/2014

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ
יפעת אנזלביץ

היי יפעת, ספרי לנו על סטודיו אנזלביץ׳:

את הסטודיו הקמתי לפני 11 שנה, כמעט במקרה. כשחזרתי מניו יורק לא הייתי בטוחה לגבי איך אני רוצה להשתלב בזירה המקצועית, ובאופן מפתיע הוצע לי פרוייקט גדול בתור פרילנס, תוך כדי הפרוייקט נכנסו פרוייקטים נוספים, כך שמשם הדרך לסטודיו היתה קצרה. רציתי לעצב בדרך הטוטאלית שלי וזאת נראתה לי האופציה היחידה לעשות את זה. הכל קרה די במקרה, ואפילו את השם אנזלביץ נתתי לו כי לא היה לי רעיון טוב יותר בזמנו, ועכשיו זה כבר מאוחר לשנות :)
כשנזקקתי לעזרה על מנת לעמוד בפרוייקטים שנכנסו עברתי לסטודיו שלאט לאט אוכלס בצוות מעצבות.


היום בסטודיו אנחנו 4 מעצבות שנותנות מעטפת מלאה לכל צורך עיצובי, ממיתוג, לאינטרנט, לפרינט, לתערוכות, למוצרים ולכל צורך אחר שהלקוחות שלנו נתקלים בו. המוטו שלי הוא לא להתפשר, לאתגר את הלקוח ולהפתיע אותו עם המקומות אליהם המותג שלו יכול להגיע. וחשוב לא פחות, השירות והאהבה הגדולה למה שאנחנו עושות שבאים לידי ביטוי באווירה ובעיצוב הם תנאי שלא אתפשר עליו.
 


 

כל דבר שקורה סביבי יכול להצית בי ניצוץ של השראה. זה יכול להתחיל מזירות העיצוב הבינלאומיות, אבל השראה בעיני נמצאת בכל- באוכל, טבע, אופנה, יחסים, באקטואליה ובילדים, פשוט בכל דבר

 

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

מה מייחד אתכם?

סטודיו של בנות, כבר אמרתי?
אוהבות עיצוב ולא יכולות לנשום בלי, עוסקות בזה גם שלא לפרנסתנו – אפשר לראות בפייסבוק שלנו כל מיני פרוייקטים שלא קשורים ללקוחות – מעיצוב אלמנטים לאווירה בחתונה של לקוחות, מגנטים, טיפוגרפיה ובעצם כל דבר שיכול להעביר את המחשבות/מצב רוח וכו'. 
 

 

 

ספרי לנו על הצוות:

עובדות איתי היום דניאל, ענת ותמר. כל אחת מביאה מעולמה השונה, מה שיוצר תמהיל מעניין כשפרוייקט עובר בין הידיים של כולנו ונוצרות סקיצות מגוונות ומפתיעות.
אני מאמינה שצוות מוצלח ומגוון הוא הבסיס ומשם מתחיל הדיאלוג כשבסוף התוצר גדול מסך חלקיו.

יש מי שמצטיינת באיור, אחרת מבריקה בטיפוגרפיה, מישהי בעלת ויז׳ן מדהים ליצירת קומפוזיציות, אבל השילוב של היכולות הוא בעצם הסוד של עבודת הצוות המוצלחת, וכל לקוח זוכה לנקודת מבט של כולנו, כך שהמוצר הסופי שמתקבל הוא תמיד עשיר ובעל עומק. 

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

מה הם מקורות ההשראה שלך?

הכל! כל דבר שקורה סביבי יכול להצית בי ניצוץ של השראה.
זה יכול להתחיל מזירות העיצוב הבינלאומיות, אבל השראה בעיני נמצאת בכל - באוכל, טבע, אופנה, יחסים, אקטואליה וכמובן בילדים, פשוט בכל דבר…ומכיוון שכולנו יושבות יחד כל היום, כל אחת גם מביאה מעולמה זווית ייחודית וזה תמיד מעניין.

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

מהו פרויקט הדגל שלכן? 

פרויקט הדגל זה משהו שמשתנה בסטודיו כל שבוע, אני משתדלת לתת את כל כולי לכל לקוח ולהוציא ממנו את המיטב, ומקווה שזה ניכר בתוצאות.
אני מאוד גאה בעבודה שאנחנו עושות עם ׳צוותא׳ בתקופה האחרונה, אני חושבת שזה לקוח מיוחד מאוד, גם תרבות, גם היסטוריה, ובעיקר הצורך לתקשר עם קהלים מאוד שונים כאשר אנחנו צריכות לדבר אל כולם ועדין להשאר מזוהים עם המותג 'צוותא'.

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

מהם סוגי הלקוחות/המוצרים האהובים עליכם?

אני סוברת שהכל מעניין במידה. לא הייתי רוצה להתקבע על תחום אחד מוגבל ולהתמקצע בו, הכיף שלנו בסטודיו הוא לבוא כל בוקר ולהתמודד עם אתגר שונה מזה שהתמודדנו איתו אתמול ומזה שנתמודד מולו מחר, ולכן לקוחותינו באים מתחומים מגוונים מאוד, הם שונים מאוד בגודלם ובאופיים ואנחנו נהנות ללמוד על העולמות השונים שלהם כל פעם מחדש.
 

 

 

אם היית יכולה למתג מחדש מותג על, במי היית בוחרת ולמה?

אני חושבת שהייתי בוחרת במותג הקולינרי של Joel Robuchon בפריז. כמו שאמרתי, אוכל זו השראה גדולה, החיבור של אוכל לאסתטיקה הוא עצום ומונע מתשוקה אמיתית, בדיוק כמו שאני אוהבת לעצב. מיתוג מחדש של אייקון כל כך מבוסס, עם כל כך הרבה היסטוריה ולהביא אותו קדימה, לכאן ועכשיו של המושגים בעיצוב, זה לגמרי אתגר. 

 

קריאטיבי אחד על אחד, יפעת אנזלביץ

איפה אתם בעוד 3 שנים?

מכיוון שכבר 11 שנים הסטודיו פיזית באותו מקום אני משתעשעת ברעיון של להחליף אווירה וקצת לגוון, כרגע עדין בגדר שעשוע.
מבחינה מקצועית אני אוהבת את המקום שאני נמצאת בו היום, לא הייתי רוצה לגדול, מפחיד אותי לאבד את הקסם של הבוטיק הקטן שלנו, שמאפשר את הבחירות שלי בלקוחות המתאימים ובניהול תהליכי עבודה ועיצוב שאני מאמינה בהם. הייתי רוצה להמשיך להיות מאותגרת, להתפתח עוד ועוד ביכולות לצד הטכנולוגיה שמלווה את עולם העיצוב ומקנה כל פעם כלים עוד יותר מפתיעים ומרגשים, בקיצור – להמשיך בדרך שלי, בעבודה מאומצת, מקצועית מלאת אהבה והרבה כיף. 
 

 

 

 

5 טיפים למעצבים צעירים השוקלים לעסוק במיתוג:


  • אתם האוטוריטה המקצועית – לכן לפני הכל אתם צריכים להיות מרוצים מהעבודה ולאו דווקא הלקוח.
  • על מנת שהמיתוג יעבוד חשוב להרים את הראש מהמסך ולראות את היישום שלו בכל הפלטפורמות, ולא להניח שאם זה נראה טוב במדיה אחת זה יראה טוב בכל מדיה.
  • תשאבו השראה דווקא ממקומות לא צפויים, ככה תמיד תוכלו לחדש.
  • עבודה בצוות מרחיבה ומעוררת השראה, זאת תמיד אופציה נכונה יותר מאשר להתבודד עם המחשב.
  • תמיד אפשר ללכת רחוק יותר.

 

 

 


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול