Creatives Team 30/11/2014

פרסים וכרטיסים חינם לכנס UX Salon בתחרות חדשה ומדליקה!

פרסים וכרטיסים חינם לכנס UX Salon בתחרות חדשה ומדליקה!

כנס UX Salon 2015 ייערך בפברואר הקרוב (10-11) ויכלול כשמונה הרצאות של מרצים מקומיים ובינלאומיים מובילים בתעשייה, לצד שתי סדנאות העשרה מתחום עיצוב חווית המשתמש. השנה הכנס יעמוד בסימן "ארגז הכלים היצירתי" (״The Creative Toolbox״) ושואף למפות ולשדרג את אוסף הכלים הטכניים והמנטליים של מעצבי חווית משתמש. ״כלי הוא לא משהו שחייבים להשתמש בו כל יום אבל ברגע שהוא נמצא בתיבת הכלים שלנו אפשר לשלוף אותו כשצריכים״, מסביר אבי איצקוביץ מייסד הכנס. ״זה האור שהנחה אותי במהלך איסוף ההרצאות לכנס הזה- למצוא כלים, הרצאות שיתנו גם השראה וגם יכולות פרקטיות חדשות״.

 

 

השנה UX Salon עורך גם תחרות ברוח הכנס ובשיתוף אתר Creatives ומזמין מעצבים, מאפיינים ואנשי UX בישראל לצלם תמונה של "ארגז הכלים" המקצועי שלהם במטרה לזכות בכרטיסים לכנס. התמונה יכולה לכלול כל חפץ הנתפס ככלי עבודה יומיומי כמו לפטופ, מכשיר כתיבה אהוב, ספר חשוב, סמארטפון, מחברת ציורים או את רובוט הצעצוע שנמצא על השולחן עבודה. ״הרעיון לתחרות עלה לי בעקבות סדרת צילומי הפרסונות של האמן ג׳ייסון טראביס, שצילם את תכנם של תיקים של אנשים וייצר  מין פרופיל אישיות (תמונת פרסונה) של המצולמים דרך החפצים האישיים שבתיק שלהם״, מסביר איצקוביץ. ״יהיה מעניין וכיף לתת למעצבים בישראל הזדמנות לשתף את ארגז הכלים שלהם ובכך להראות מי הם, כמה יצירתיים הם יכולים להיות ועל הדרך להראות מה יש להם סביב שולחן העבודה."

איצקוביץ, שבעצמו נותן הרצאות על חווית משתמש ברחבי העולם, משתמש בחשיפתו לכנסים בינלאומיים מובילים בכדי לבחור בפינצטה את המרצים הטובים והמובילים ביותר ולהזמינם לכנס שהוא עורך בישראל. ״בחירת המרצים מאוד חשובה לי״, הוא מציין. ״חשוב שהמרצה ידע לספר סיפור ולהיות מעניין אבל גם שיביא בשורה חדשה״. ואכן נראה שהשנה נבחרה סוללת מרצים מעניינת במיוחד הכוללת את דון לינדסי (שעבד כמנהל העיצוב באפל, אחראי על מערכת ההפעלה OS X, שם פעל בצמוד לסטיב ג׳ובס בכבודו ובעצמו), סטיבן אנדרסון (מחבר הספר "Seductive Interaction Design" וסדרת הקלפים ״Mental Notes", המתעסקים בחיבור בין חווית משתמש לפסיכולוגיה) וג׳יילס קולבורן (מחבר רב המכר "Simple & Usable"), בנוסף למרצים נוספים.

פרסים וכרטיסים חינם לכנס UX Salon בתחרות חדשה ומדליקה!
דון לינדסי בכיר לשעבר באפל מגיע לישראל לספר מה הוא למד מסטיב ג׳ובס על עיצוב וחווית משתמש

ביום השני של הכנס יוצעו למשתתפים שתי סדנאות פרקטיות לבחירה. ג׳יילס קולבורן יעביר סדנה בשם "Advanced Simplicity" בה הוא יתמקד בחשיבות האיזון בין פשטות ליעילות בעיצוב מוצרים דיגיטליים ואיך מקדשים את ערך הפשטות לעיצוב חווית משתמש טובה יותר. סטיבן אנדרסון יעסוק בדרכים להמיר יצירתיות לחדשנות (Innovation) בסדנה המיועדת לפתוח את הראש לאנשים שהיצירה והיצירתיות היא פרי עבודתם. בדומה לכנסים בין-לאומיים כל ההרצאות בכנס יקבלו תיעוד חזותי בעזרת ״הקלטה גראפית״ על ידי צמד האמניות ההונגריות קאטה ומארטי, וכך בסוף הכנס יקבלו המשתתפים קובץ הכולל את כל הציורים "שהוקלטו" במהלך ההרצאות.

פרסים וכרטיסים חינם לכנס UX Salon בתחרות חדשה ומדליקה!
קאטה ומארטי מקליטות את כל ההרצאות על ידי רישום וציור במהלך ההרצאה בסמוך לבמת הכנס

כנס UX Salon הקודם זכה לתגובות משבחות תודות להרצאות האיכותיות שהוא כלל אך גם בגלל הפורמט היחודי בו, שלוקח את רעיון ״הסלון״ והופך אותו לקו מנחה לאורך היום. לאחר הרצאה של 40 דקות נאספים המרצים עם המארגן סביב ספה אדומה ומשוחחים באופן סמי פורמלי (המזכיר מעט תכניות אירוח) על נושאי ההרצאה, הרקע של המרצה, טיפים ואתגרים חדשים בתחום חווית המשתמש ועוד. ״לפני עידן הטלוויזיה הסלון היה מסורת עתיקה שבה מארח היה מזמין חברים ומציג נושאי שיחה לדיון״, מספר איצקוביץ ״רציתי לבקר את המסורת הזאת וליצור ערך מוסף סביב השיחה״. הספה האדומה, שעליה מתקיימים אותם דיונים הפכה לסמל של ממש ואפילו אומצה על ידי קבוצת של אנשי חווית משתמש בברלין שפתחו סניף Meetup של  UX Salon Berlin. גם בפברואר הקרוב יתכנסו מיטב המוחות סביב אותה ספה לדיון מעשיר ומבדר המוקדש כולו לאמנות עיצוב חווית המשתמש.

פרסים וכרטיסים חינם לכנס UX Salon בתחרות חדשה ומדליקה!
הספה האדומה בכנס – מקום לשיחה בין חברים
סרטון קצר אודות הספה האדומה


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול