Creatives Team 2/9/2014

קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי

קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי
חנה רדו

היי חנה, ספרי לנו על ​עלי​ך:

אני חנה, בת 55, אמא של שירה, מאיה ועידו ונשואה לרוני.
משנה למנכ"ל במקאן תל-אביב ויו"ר מקאן וואלי, סה"כ כ- 16 שנים במקאן.
כשהתחלתי היינו 80 עובדים במחזור של 300 מליון ₪ וכיום אנחנו כ- 400 עובדים במחזור של 1 מיליארד שקל, משרד הפרסום הגדול בישראל עם למעלה מ- 150 אנשים שמתמחים בדיגיטל!

 

ספרי לנו על מקאן ואלי? 

את מקאן וואלי הקמתי עם מיכל רומי, תושבת מצפה רמון ובעלת הירחון כביש 40.
ב- 1/1/2013 פתחנו את המשרדים ולא היה לנו מושג מה נעשה. נכון להיום אנחנו משרד ניו מדיה עם חזון ברור ותכנית עבודה כזאת שתביא אותנו ל- 120 עובדים עד סוף 2016.

 

 


מתוך מצפה רמון הנמצאת בלב המדבר, נבנה את מקאן וואלי, כמעצמת ניו-מדיה המשנה מציאות חברתית, ומייצרת ללקוחותיה חוויות מותג דיגיטליות פורצות דרך.

קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי
גם יעלים יש בשפע!

מהיכן צץ הרעיון ​להקים שלוחה בדרום?

לאחר המחאה החברתית ב- 2011 הבנתי שצריך לעשות משהו כדי לבנות לדורות הבאים מדינה עם עוד אפשרויות ולזה חיברתי את אהבתי הגדולה למצפה רמון.

כשפגשתי את מיכלי רומי הבנתי שהנה הגיעה ההזדמנות - מיכלי סיפרה לי שהיא חוזרת למצפה רמון לאחר כמה שנות שהות בתל-אביב, עם שני ילדיה בגלל יוקר המחיה, אבל בגלל שאין תעסוקה בנגב בכלל ובמצפה רמון בפרט, תיסע כל יום לתל-אביב. חשבתי לעצמי אנחנו חייבים לבנות מקום ראוי לתעסוקה במצפה רמון.

 

 

ספרי לנו על הצוות והפעילות השוטפת:

במקאן וואלי יש לנו נכון להיום לאחר 20 חודשי פעילות, 28 עובדים בכ-3 תחומים:


תחום 1: קידומים בגוגל ובפייסבוק מה שנקרא בשפה המקצועית SEM ו-SEO.
תחום 2: ניהול דפי פייסבוק.
תחום 3: פרסום מותגים בניו-מדיה.


כל העובדים הם תושבי הנגב, עובדים כמו בתל-אביב מהשעה 9:00 ועד 18:00 ואם צריך גם יותר. רובם בוגרי תואר ראשון ושני.
העבודה במצפה רמון מבחינה מקצועית זהה לעבודה בתל-אביב אבל מבחינה חברתית שונה מאוד, כי בעצם גורלם של עובדי/תושבי הנגב כרוך בגורלנו, אין אלטרנטיבות בנגב למקצועות הניו-מדיה ולכן כולנו ביחד חייבים להצליח.

מהו תמהיל העובדים שלכם במקאן וואלי? האם היה קושי להביא עובדים לדרום, בייחוד לאור התקופה האחרונה?

יש לנו במקאן וואלי 18 עובדים ממצפה רמון ו-10 עובדים מבאר-שבע, ומבין העובדים הגרים במצפה רמון כ-14 עשו רילוקיישן ממרכז הארץ.


כן יש קושי למצוא עובדים תושבי מצפה רמון, כי הדרישה שלנו לשעות עבודה מלאות כמו במשרדי הפרסום בתל-אביב, ולכן אנחנו שמחים לקלוט עובדים מבאר-שבע דרומה ואף מספקים הסעה בבוקר. אנחנו מעודדים מעבר למצפה רמון ומעניקים 1000 ₪ כהשתתפות בשכר-דירה.


להרבה אנשים המחשבה על מעבר למצפה רמון קשה יותר מהמחשבה על מעבר לברלין או קנדה. מזכירה, המרחק ממצפה רמון לתל-אביב – שעתיים ורבע אם נוסעים לפי החוק.

 

 

​ספרי לנו על ​ה​בעיות ו​ה​אתגרים​ בהקמת שלוחה של משרד פרסום באזור דרום​:

 


 1. אין אנשים: מחצית מהאנשים שגרים במצפה רמון הם במסלול אבטחת הכנסה ולכן לא עובדים, המחצית השנייה נמצאת במצפה רמון כי אחד מבני הזוג עובד ובן הזוג השני מגדל ילדים. הצעירים עוזבים את מצפה רמון, עשרות שנים שיש הגירה שלילית, ולכן צריך לגרום לאנשים מהמרכז לעבור למצפה רמון, יש מעט שגם מעוניינים לעשות זאת וגן רוצים לעבור למצפה רמון.

 2. אין משרדים: נכון להיום אנחנו במשרד שגודלו 150 מ"ר שמספיק מקסימום, בצפיפות לא נעימה, לכ-40 עובדים. בימים אלו רוני מרום, ראש המועצה, עובד יחד איתנו כדי למצוא מבנה ראוי לכ-100 עובדים, שם אנחנו שואפים להיות, ורק המבנה מעכב אותנו.

 3.  


 4. יש מעט לקוחות "ציונים": כשפתחנו את המשרד הייתי בטוחה שהרבה לקוחות יבקשו להעביר חלק מהפעילות למצפה רמון אבל לצערי לא כך קרה וחלק מהלקוחות לא מצליחים להבין שיקבלו עבודה ברמה גבוהה מאוד שלא לומר מצוינת ויתרמו קצת לפיתוח הנגב, ומתעקשים לעבוד רק עם תל-אביב.

 5. עבודה מרחוק: הרבה מאוד אנשים מתקשים לאמץ עבודה דרך אמצעי תקשורת דיגיטליים ולעבוד אחד עם השני ללא נוכחות פיזית אחד ליד השני, מה שמצריך נסיעות ארוכות לכל חלקי הארץ ממצפה רמון.

 6.  


 7. והבעיה שהכי מטרידה אותי: אין עבודה לבני הזוג.
קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי

ספרי לנו על פרויקטים מיוחדים, וסיפורי הצלחה.

מבחינתי סיפורי ההצלחה הם האנשים שבחרו להצטרף למקאן וואלי ואציין רק שלושה מתוך הנבחרת המצוינת שלי:


הדר גור-אריה מנכ"לית משותפת, פרסומאית מחוננת שבחרה להמשיך את הקריירה במצפה רמון ועברה עם בעלה רועי שמואלי ושני ילדיה לפני כשנה.

מעוז דגני, מנהל לקוחות SEM, שעבר עם אשתו השחקנית, אילנית בן יעקב, ושני ילדיהם למצפה רמון לפני כשנתיים.

גיא אורן, מנהל תחום ה-SEM/SEO, מקצוען ללא מתחרים, שעבר לפני כחודשיים עם בנו ואשתו יעל, שהתפטרה ממשרה בכירה בבנק פועלים לצורך המעבר.


 
עוד סיפור הצלחה : חברת Real-Commerce בהובלה של דרור יעקובסון, חברה מתל-אביב שמונה כ-120 מתכנתים, החליטה להקים מרכז עבודה בסמוך אלינו. נכון להיום מעסיקה כבר 2 מתכנתים, ובקרוב תפתח קורס תכנות ל-12 תושבי מצפה רמון, לאלו שיסיימו בהצלחה מובטחת עבודה.


 
כמו כן אנחנו מעורבים כמעט בכל פרויקט למען תושבי מצפה רמון. אנו משיקים בימים אלו אפליקציה סלולארית ששמה בישראל: מיצפוש, שמאפשרת להתמצא ולנפוש במצפה רמון.

קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי
שמעון פרס מגיע לביקור בוואלי!

איך לקוחות המשרד מגיבים לפעילות בדרום?

חלק מהלקוחות שמחים להצטרף כלקוחות מקאן וואלי וחלקם נמנעים מזה.
חובת ההוכחה עלינו, אנחנו צריכים להראות לכל הלקוחות שבתחום הניו-מדיה אנחנו הכי טובים בישראל.

קריאטיבי אחד על אחד - חנה רדו, מקאן וואלי

איפה את רואה את מקאן ואלי בעוד 3 שנים?

בעוד 3 שנים במקאן וואלי יהיו 4 רגליים יציבות: מחלקת ה-SEM/SEO, מחלקת ניהול דפי הפייסבוק, מחלקת הניו-מדיה ומחלקה לפרויקטים מיוחדים.
אנשים שרוצים קריירה בכל מקצועות הניו-מדיה יעבדו במקאן וואלי.


נהיה כ-120 עובדים עם מחזור של 50 מליון ₪ לפחות ובנוסף, במצפה רמון יהיו לפחות עוד 3 עסקים מעולם הדיגיטל, שיעסיקו עשרות עובדים נוספים.

 

 

 

 

5 טיפים ליזמים מתחילים:


 1. תבחר את האנשים הנכונים, רק הם יגרמו ליוזמה שלך להצליח.

 2. תהיה גמיש ותתאים את החזון והמטרות למציאות המשתנה.

 3. אל תפחד מאף אחד אף פעם.

 4. תהיה נחוש, כל יום כל היום, רק נחישות תנצח.

 5. תבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור.


אני מאמינה שבניית עסק בריא אורכת 5 שנים.

 

 

 

 


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול