Creatives Team 25/3/2014

קריאטיבי אחד על אחד- מויש לוין, מייסד Clubz

קריאטיבי אחד על אחד- מויש לוין, מייסד Clubz
מויש לוין

היי מויש, ספר לנו עליך:


אני מויש לוין בן 31 מתל אביב, מגיל 3 רציתי להיות יזם!
צעדתי במסלול הסטנדרטי של החיים ב 28 שנים הראשונות שלי -  כלומר עשיתי תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטה העברית, ותואר שני באוניברסיטת תל אביב ניהול בהתמחות אסטרטגיה.  


עבדתי בעבודות סטנדרטיות בפיננסים כולל התמחות בבנק ההשקעות מריל לינץ' בניו יורק ובאיזשהו שלב הבנתי שאני לא קופץ מהמיטה בבוקר אז עליתי על מטוס לאיי הבתולה בקאריביים! שם עבדתי כשנה בתחום היהלומים.

 

לאחר מכן חזרתי לארץ להקים את הסטארט-אפ הראשון שלי, אפליקציית שידוכים בפייסבוק בשם  FixMeUp , גייסנו משקיע ועבדנו מספר חודשים אבל גם עשינו כמה טעיויות של “First timers”, בשלב מסויים החלטנו לא להמשיך אבל זה היה אחלה שכר לימוד ומשהו שהכין אותי הכי טוב לסטארטפ הנוכחי  Clubz App
 

 

 


כל האנשים שגרים באפליקציות כמו, Instagram ,vine ,keek ואפליקציות שיתוף בסגנון, זה הקהל שאנחנו מכוונים אליו. 


 

 

כיצד עלה הרעיון להקים את הסטארטאפ?


אני ושותף שלי, שלומי שור ישבנו בבית קפה ודיברנו על העלייה המטאורית של 2 אפליקציות. אפליקציית "VINE" בתחום שיתוף סרטוני וידיאו קצרים ובמקביל וואטס אפ או יותר נכון קבוצות וואטסאפ.
הרגשנו שקיים צורך שאף אחד לא "נגע בו" להמציא מחדש את תחום ה"קבוצות"!

המיקוד שלנו היה בחלק הבידורי ובנושא אנשי הקשר (ובניגוד לוואטס אפ, לא חובה ליצור קבוצות מאנשי הקשר שלך) כך נולד הרעיון ליצור פלטפורמה חדשנית לתחומי עניין עם חווית משתמש המותאמת למובייל - רשת חברתית למועדוני חברים לשיתוף סרטוני וידיאו קצרים. זה מאפשר למשתמשים לצרוך תוכן בצורה שונה עם אנשים הזויים כמוהם בעלי תוכן עניין משותף. 
 

נכנסנו למעלית וזה מה שיצא

ספר לנו על השותפות:

שלומי שור, או כמו שחברה שלי קוראת לו – "החצי השני שלי" הוא בדיוק מה שאני לא,  וזה מה שעושה אותנו צוות מייסדים טוב לפי דעתי. שלומי הוא מקודד בחסד ובנה את קלאבז במו ידיו, הוא יודע לתקוף בעיות ולפתור אותם.
 
שלומי הגיע עם הרבה מאוד ניסיון של הובלת צוותי פיתוח. יש לנו אינספור שיחות על המוצר אשר נובאות מאנליטיקות על התנהגות המשתמשים באפליקציה שלנו וניתוח מוצרים אחרים מהמשפחה שלנו.
עד שנסגור את הגיוס אנו עושים כמעט הכל ונעזרים בפרילנסים ובחברים שלנו מהתעשייה.
אנחנו מקבלים החלטות וזזים מאוד מהר.  

 

קריאטיבי אחד על אחד- מויש לוין, מייסד Clubz
מויש ושלומי

על מנת להתמודד עם ריבוי האפליקציות נדרשת יצירתיות רבה, היכן היא באה לידי ביטוי במיזם?


אני מאמין שצריך להפגין יצירתיות בשלושה אספקטים:
המוצר - לתת ערך מוסף מדויק וליצור תהליך פשוט המאפשר גדילה אורגנית.
בשיווק -  לייצר סיפורים טובים ללא הפסקה ושיהיה כיף לאנשים לספר או לכתוב עליהם
יצירתיות ב"הוצאה לפועל" -  יש הרבה מאוד דרכים להגיע מ A  ל  B וכמעט תמיד אין מספיק זמן או כסף.


למשל, רצינו לבדוק הנחה מסויימת, האם אנשים רוצים להתחבר לקלאבים אקסלוסיבים סגורים?
אז לפני שפיתחנו את הפיצ'ר הזה, ספרנו רק כמה פעמים אנשים לחצו על תמונה של קלאב שכתוב עליו "קלאב סגור" .

 

 

 

מהו קהל היעד הממוקד ביותר של האפליקציה ?


כל האנשים שגרים באפליקציות כמו, Instagram ,vine ,keek ואפליקציות שיתוף בסגנון, זה הקהל שאנחנו מכוונים אליו. 

קריאטיבי אחד על אחד- מויש לוין, מייסד Clubz
CLUBZ
Review של משתמש

מהם הנושאים החמים ביותר באפליקצייה כיום?

באופן לא מפתיע הרבה מאוד אנשים לחצו על הקלאב של בנות שעושות Twerking תחום חזק נוסף הוא של נגני גיטרה המשתפים קטעי גיטרה שהוא מבצעים וקלאב של אוכל בו אנשים מצלמים את המנות שהזמינו.


אני באופן אישי אני נורא אוהב קלאבים מוזרים, לכן גם אחד הקלאבים היחידים שאני פתחתי הוא לאנשים במעילי גשם בשם  - Quoets in Coats המשתפים ציטוטים כשהם לובשים מעילי גשם.
בנוסף היה השבוע את הדרבי התל אביבי אז עלו המון סרטונים מהיציעים לקלאבים החזקים של מכבי והפועל. בכלל ספורט זה ורטיקל שגם תופס חזק אצלינו.
 

 

 

האם בקרוב נראה גרסה ל IOS?


חד משמעי! כיום שאנחנו הרבה יותר שלמים עם המוצר ועם server side  בנוי לתלפיות, יהיה יותר נכון וקל לשכפל במהירות את הClient  ל IOS

 

 

 

 

מהי אפליקציה האהובה עלייך?

 
אני מכור לאפליקציה של גוגל אנליטיקס. כל פעם שעולה סרטון לקלאב כלשהו אני מקבל על כך התראה ואני חייב לדעת כמה אנשים רואים אותו מאיזה מדינות, מה הם אכלו לארוחת בוקר ואיך קראו למורה שלהם בכיתה א. לצערי את רוב הדברים גוגל אנליטיקס לא מאפשר לך לראות אבל אני בטוח שהם עובדים על זה! 

קריאטיבי אחד על אחד- מויש לוין, מייסד Clubz

 5 טיפים ליזמים בתחילת דרכם:

 


  1. תבחר שותפים שמשלימים אותך ביכולות שלך ושיחד כצוות אתם יכולים להרים משהו לבד. כימיה כאן חשובה מאוד כי הולכים להיות הרבה זמנים קשים!

  2. תבחן את התיאוריות שלך בצורה המהירה והפשוטה ביותר, אל תשקיע בפיתוח של פי'צר, שים כפתור שמתאר את הפי'צר ותספור אם לוחצים עליו בכלל.

  3. אל תאמין למשוגעים האלה שאומרים לך, יש לך רק וואן טיים אז אל תשרוף אותו, אני אומר תשרוף את האלף משתמשים הראשונים שלך, תוציא גרסה שלא רק תתקע להם את המכשיר אלא גם תגרום למכשירי חשמל אחרים בבית לא לעבוד. העיקר תצא כמה שיותר מהר החוצה.

  4. תצא מנקודת הנחה שסטארט אפ זה לא ספרינט, זו ריצה למרחקים ארוכים, בעליה, שאתה מנסה לסחוב עגלה מאוד כבדה בחושך, וקר, ויורים עלייך. אתה לא רוצה לעשות את זה לבד או להיות היחדי שלא יישן בלילה, ככל שיותר אנשים איכותיים לא ישנים בלילה ככה יותר טוב.

  5. תוריד את Clubz ותגיד לי מה דעתך, תעשה זאת עם עוד מוצרים ותשאל גם מה דעת אנשים אחרים על המוצר שלך, גם אם הוא עוד לא יצא, אף אחד לא יגנוב לך את הרעיון, או יותר נכון, כנראה שכבר גנבו לך את הרעיון לפני שחשבת עליו, אז אחת הדרכים הטובות יותר היא להתייעץ עם אנשים בתחום, רובם מאוד נחמדים ותמיד שמחים שמזמינים אותם לאספרסו בשדרות רוטשילד.

 

 

 

 


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול