Creatives Team 2/2/2014

הצלחה גדולה לכנס הראשון של nuSchool

הצלחה גדולה לכנס הראשון של nuSchool
nuSchool

ביום שלישי ה-28/1/14 nuSchool הושק רשמית, במסגרת הכנס הראשון - ״איך להיות מעצב עצמאי מצליח ומאושר״.

 

מאה וקצת מעצבים מכל המינים והסוגים, התכנסו מרחבי העיר (והארץ) לספריה במגדל שלום, לשמוע שש הרצאות, לקבל השראה, ללמוד כמה טריקים חדשים. בשש בערב הבירות היו קפואות, הכסאות מסודרים יפה מחכים לבאים, הפוסטרים תלויים, הגלויות מוכנות לחלוקה.

 

 

 

ולהלן הסיקור מפי צוות nuSchool:

 

היינו שם משתיים עשרה בצהריים, עורכים בדיקות טכניות, מקרן, סאונד, צ׳ק. קונים שקיות קרח, הפתעות להפסקה, משכנעים את המקומיים לזוז קצת כדי שנוכל לארגן את המקום לקראת בואכם. הדס המפיקה וליאור דוחפים עגלות סופר מלאות בכל-טוב ברחובות תל-אביב.

הצלחה גדולה לכנס הראשון של nuSchool
ככה מארגנים כנס מעצבים!

בארבע התחילו להגיע המקצוענים - מתן על הסטילס, טל על הוידאו והמיקרופונים, שי הברמן שלנו, דנה על הרישום בכניסה. ואתם הגעתם בשש. ביקשנו לא לאחר, ואתם הייתם ילדים טובים.

רצינו שיהיה לכם קצת זמן לדבר אחד עם השני וללגום בירה, לפני שמתחילים בהרצאות. גם המרצים שלנו התחילו להגיע - מי מתרגש יותר ומי לגמרי קול. כולם רוצים לתרום לכם מהידע שלהם, מהניסיון, מהלקחים שהם למדו בעצמם; הכינו לכם מצגות מושקעות (בקרוב נפיץ לכם את הוידאו של ההרצאות).

 

 

חודש אחורה...

על הרעיון של ה-nuSchool אנחנו מדסקסים בפגישות כבר חודשיים, אוספים מידע, מנסים לפצח איך ומה תהיה הדרך המושלמת לעזור לחברים שלנו להתפרנס באושר.

הגיע הזמן לעשות צעד ראשון של ת׳כלס. אנחנו מחליטים שהקורס הראשון יהיה למעצבים עצמאיים, ורגע לפני נרים כנס קטן עם הרצאות שיתנו ערך, השראה, ותחושה של ״כולנו בסירה אחת״. אנחנו בוחרים תאריך, מסמנים מטרות (המרצים), והספירה לאחור מתחילה.

 

 

שלושה שבועות אחורה...

המרצים כבר הסכימו לשתף פעולה. אנחנו מחלקים משימות. רן יפיק לנו סרטון, איל יעלה את האתר של הכנס, עם הקישור לקניית הכרטיסים (עם עיצוב רספונסיבי כמובן, אלא מה).

 


אנחנו יוצאים ליום צילומים לפגוש את המרצים בקנים החמימים שלהם - הסטודיוז. נפתחות שיחות על איך זה להיות מעצב עצמאי, מעלים זכרונות על מה היה בלימודים, מתי הקימו את הסטודיו, איך זה לעשות שיתופי פעולה. אנחנו מתרוצצים ברחבי העיר מסטודיו לסטודיו בלו״ז דחוק - המעצבים העצמאיים שלנו הם מוצלחים, אבל אין להם יותר מדי זמן פנוי לשחק בסרטים. הם בדרך ללמד בשנקר, צריכים לפגוש לקוח או סתם משחקים אותה עסוקים. זה חלק מהקסם.

הצלחה גדולה לכנס הראשון של nuSchool
ליאור פרנקל ורן סגל

שבועיים אחורה...

סגרנו מקום - את הספריה במגדל שלום, שתאפשר לאנשים לשבת בנוחות ולשמוע הרצאות כמו שצריך. אנחנו אוהבים את כל המפגשים האלו של הרצאות על הבר, אבל בנינו, אי אפשר באמת ללמוד ולהפיק הרבה מההרצאות כשכל הזמן מסתובבת לידך מלצרית, מביאה למישהו בירה או צ׳יפס, ואנשים מדברים תוך כדי. אחלה קונספט, אבל אנחנו רצינו שזה יהיה כנס שאשכרה אפשר ללמוד בו.


האתר מוכן, הסרטון מוכן, יש עוד חורים בהפקה, אבל זה מספיק טוב להתקדם. חייבים לקחת סיכונים, בתקווה שהכל ייסגר עד הדקה ה-90. אנחנו עושים בנינו לבין עצמנו הימורים כמה כרטיסים יימכרו ביום הראשון מתוך ה-50 המוצעים למכירה, ומחליטים שאנחנו נשים לינקים בפייסבוק, ורק למחרת נבקש מהמרצים לשתף גם הם.

 

 

Sold Out!

אנחנו מסתכלים על האתר של מכירת הכרטיסים ולא מאמינים למה שאנחנו רואים. כל דקה נמכר כרטיס. תוך פחות משעה כל 50 הכרטיסים נגמרו.

מחליטים בתיאום עם האנשים של ״הספריה״ לעלות ל-100 כרטיסים אחרי שוידאנו שעדיין יהיה שם נוח ולא צפוף. ה-50 הנוספים נמכרים בתוך שעה נוספת, וזה לפני שחלק מהמרצים שלנו בכלל יודעים שהמכירה התחילה.

אנחנו מבינים שאולי עשינו פה משהו טוב. ההתעקשות על המרצים הספציפיים, התוכן, והקהל שצמא לזה הייתה במקום.

 

 

יום אחד אחורה...

הדברים מתחילים להיסגר. חומרים מוכנים להדפסה - גלויות, בונים לבירות, פוסטרים. האתר עם דף הבית והבלוג החדש שלנו באוויר. דף הפייסבוק מוכן למיד אחרי הכנס. מגייסים חברים לעזור - צילום, וידאו, סאונד, הפקה. אוספים מצגות מהמרצים, עושים תרגול רטוב בספריה.

 

 

הכנס

הכנס היה מדהים, האמת? מעל המצופה. הכל היה מתוקתק, עמדנו בזמנים שהקצבנו לעצמנו, והמרצים היו מדהימים. הנה איך זה נראה בדקה אחת:

nuSchool

יום הכנס, אחת עשרה בלילה...

מה היה בכנס עצמו נספר לכם בקרוב, כשהתמונות והוידאו יהיו מוכנים. הם מדברים בעד עצמם...
אחרי הכנס אנחנו מנקים, ומחזירים את המקום למשהו שנראה כמו ספריה; ממחזרים את הבקבוקים, ונפגשים כולם עייפים ומרוצים על המדרגות.

הצלחה גדולה לכנס הראשון של nuSchool
צוות nuSchool

אמרנו בית-ספר או לא אמרנו?

אם אתם רוצים עוד מידע על הכנסים הבאים והקורס הקרוב, אתם מוזמנים להירשם לתפוצה, או לבקר בעמוד הפייסבוק.


הדיווח נשלח בהצלחה
הדיווח לא נשלח בהצלחה, אנא נסה שנית
אנא רשום תגובה...
האם ברצונך לבצע את פעולה
המשך
בטל
האם ברצונך להמשיך בפעולה?
אישור
ביטול